Zwycięstwo i porażka juniorów. - Ekoball Sanok
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /ekoarchiwum/wp-includes/kses.php on line 934

GRUPY SZKOLNE Ekoball - przerwa wakacyjna

Wiadomości

Zwycięstwo i porażka juniorów. 28.03.2011

Strict Standards: Non-static method nggallery::get_option() should not be called statically in /ekoarchiwum/wp-content/plugins/nextGen-gallery/nggfunctions.php on line 10

26 marca na sanockich “Wierchach” rozpoczął się piłkarski sezon drużyn młodzieżowych Ekoball-Stal Sanok.

Cel w postaci kompletu punktów osiągnęła najstarsza drużyna, czyli piłkarze juniorów starszych, dowodzona przez trenera Piotra Kota. Do przerwy zdecydowaną przewagę posiadali goście, i tylko dzięki szczęściu (w postaci słupków i poprzeczek) nasza drużyna straciła tylko jedną bramkę. Gol padł po strzale z rzutu karnego w 20 minucie spotkania. Druga odsłona to totalnie odmienny obraz gry, w której jak z nut zaczęli grać sanoccy piłkarze. Swą zdecydowaną przewagę w tej odsłonie (w przeciwieństwie do przeciwnika w pierwszej połowie) zakończyli zdobyciem aż trzech goli. Łupem bramkowym podzielili się Mateusz Folta (2) z Jackiem Florkiem (1). Nie szczędził pochwał po meczu opiekun Stali-Ekoball, Piotr Kot: “Fatalną postawą w pierwszej części spotkania tłumaczę głównie tym, że chłopcy nie odbyli na wiosnę ani jednego treningu na dobrej murawie. Po oswojeniu się z płytą, druga połowa wyglądała tak, jakbym sobie tego życzył w całej rundzie. Szczególnie cieszy ambicja i wola zwycięstwa wśród chłopców, a z wymiernych czynników, oczywiście skuteczność”

Drużyna Stali - Ekoball Sanok rocznik 94  (junior młodszy) uległa z kolei Karpatom 0-3 (0-2). Goście, będący faworytem tego spotkania, rozpoczęli zawody z dużym animuszem i przez pierwsze 20 minut gry przeważali, dokumentując to zdobyciem dwóch bramek, wykorzystując błędy w grze obronnej gospodarzy. W kolejnych minutach Karpaty zwolniły nieco tempo rozgrywania akcji, a do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić Stalolwcy, stwarzając sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki. Najbliżej tego celu był Kamil Adamiak, jednak przegrał pojedynek z bramkarzem gości.

Początek drugiej połowy to przewaga Sanoczan, którzy walczyli o zdobycie kontaktowej bramki, wykorzystując rozluźnienie w szeregach gości. Znakomitą sytuację miał ku temu Makar, jednak nie trafił czysto w piłkę z kilku metrów. Pełna poświęcenia i walki postawa Stali-Ekoball-u nie przekładała się niestety na kolejne sytuacje strzeleckie. Krośnianie mądrze się bronili, a gdy zaangażowani w ofensywę Stalowcy stopniowo tracili siły, zadali decydujący cios, którego autorem był najlepszy na boisku Radosław Stanisz.

Mimo porażki trener Sebastian Jajko był zadowolony z postawy drużyny: “Na tle zawsze solidnych i dobrze grających w piłkę Karpat moi podopieczni zaprezentowali się poprawnie, nadrabiając braki w umiejętnościach ambicją i walecznością. Stalowcy zostawili sporo zdrowia na grząskim i mokrym boisku i gdyby nie fatalny początek meczu, wynik mógł być inny. Małym wytłumaczeniem dla drużyny może być fakt, że ze względu na warunki pogodowe prawie w ogóle nie trenowała na dużym boisku i zanim na dobre “weszła” w mecz, już przegrywała 0-2. Poza tym w okresie przygotowawczym ze składu wypadło kilku zawodników, a  nowi gracze nie mieli wcześniej okazji zagrać z drużyną. Co nie zmienia oczywiście faktu, że zwycięstwo gości jest jak najbardziej zasłużone. Na szczególne wyróżnienie w dniu dzisiejszym zasłużył Jakub Fryda, który przez całe 80 minut pracował na całym boisku, prezentując niespożyte siły i chęci do walki, oraz bramkarz Karol Piecuch, który był pewnym punktem drużyny i w kilku syutacjach uchronił zespół przed wyższą porażką.