GRUPY SZKOLNE Ekoball - przerwa wakacyjna

Dwa zwycięstwa młodzików EKOBALL !! 02.05.2014

Strict Standards: Non-static method nggallery::get_option() should not be called statically in /ekoarchiwum/wp-content/plugins/nextGen-gallery/nggfunctions.php on line 10

Młodzicy starsi: EKOBALL Geo-Eko Sanok 3:1 Stal Mielec (1:0)

Bramki: Tomasz Matuszewski (15′), Adrian Milczanowski (43′ 52′)

Skład: Jakiel, Stańczak, Władyka, Lach, Przystasz, Matuszewski, Milczanowski, Kopczak, Leń, Jamka, Inglot, Wieczorek, Pietryka, Lenart, Wójcik

Ciężki, wyrównany mecz ze Stalą, w którym mieliśmy sporo szczęścia. W pierwszej połowie 3-krotnie słupki i poprzeczki ratowały Ekoball przed utratą bramki. Kilka świetnych interwencji Jakielka, i dużo szczęścia przy pierwszym trafieniu Tomasza Matuszewskiego. Dośrodkowanie z rzutu wolnego z 30 metrów wykonywanego przez Tomaszka myli bramkarza, piłka kozłuje przed nim i ląduje w okienku mieleckiej bramki. Druga połowa również należała do gości. Po wyrównaniu, Mielczanie rzucili się do ataku, licząc na zdobycie kompletu punktów. Jednak dwie szybkie kontry skutecznie wykończone przez sprintera Adriana Milczanowskiego zapewniły naszemu zespołowi 3 kolejne punkty i kolejne zwycięstwo. Był to siódmy mecz z rzędu młodzików starszych bez porażki.

Młodzicy młodsi: EKOBALL Geo-Eko Sanok 2:1 Stal Mielec (0:1)

Bramki: Szymon Pankiewicz (42′), Wiktor Łuczycki (57′)

Skład: Gabriel Kobylak, Mateusz Jagniszczak, Kacper Adamski, Gabriel Bednarz, Mateusz Błażowski, Michał Borowski, Łukasz Gadomski, Patryk Latusek, Wiktor Łuczycki, Kuba Mandzelowski, Rafał Marciniak, Szymon Pankiewicz, Łukasz Piotrowski, Antoni Sokołowski, Maciej Stabryła, Szymon Śmierz, Kamil Warchoł, Patryk Wąsik

Po dwóch spotkaniach z rzędu, w których młodzicy młodsi tracą bramki w ostatniej minucie (remis ze Stalową Wolą i porażka ze Stalą Rzeszów), tym razem ostatnia minuta należała do Ekoballu. Bramkę na wagę trzech punktów w ostatniej akcji meczu zdobywa Wiktor Łuczycki, zostając bohaterem meczu. Wcześniej do siatki trafił będący w świetnej ostatnio dyspozycji - Szymon Pankiewicz, którego “lewa nóżka” przyniesie jeszcze wiele radości zarówno Klubowi jak i szczególnie jemu samemu…

Te trzy mecze z czołowymi drużynami na Podkarpaciu z pewnością podbudowały chłopaków i dały wiarę w ich umiejętności. Osiągnięte wyniki dadzą bez wątpienia olbrzymiego “kopa” do jeszcze większej i jeszcze bardziej wytężonej pracy na treningach. Młodzicy starsi w trzech spotkaniach nie doznali porażki, młodsi z kolei wspaniale rewanżują się zespołom, z którymi doznali sromotnych porażek jesienią. Ze Stalową Wolą 0-7, z Mielcem 1-9, w rewanżach 1-1 oraz 2-1. To doskonały rezultat pracy, ciężkiej pracy wykonywanej przez chłopaków oraz trenerów - Damianów Niemczyka i Popowicza.

Następne mecze młodzików odbędą się 10 maja w Nisku, z tamtejszą drużyną “Sokół”.