GRUPY SZKOLNE Ekoball - przerwa wakacyjna

Strict Standards: Non-static method nggallery::get_option() should not be called statically in /ekoarchiwum/wp-content/plugins/nextGen-gallery/nggfunctions.php on line 10

EKOBALL STAL SANOK 7:0 WISŁOK KROŚCIENKO WYŻNE

Bramki: Kuzio (55, 60, 75, 78), Jaklik (68), Hydzik (77), Wojtoń (87)

Skład: 1.Niedziela - 4.Pawiak, 14.Florek, 18.Krawiec, 13.Prystupiuk (5.Szczygieł ‘73) - 20.Węgrzyn, 8.Birek (16.Jaklik ‘46), 17.Ogrodnik (7.Popowicz ‘73), 11.Romerowicz (15.Wojtoń ‘86) - 10.Folta (6.Hydzik ‘46), 9.Kuzio

Zdecydowane zwycięstwo naszej drużyny z outsiderem rozgrywek, choć pierwsza, bezbramkowa połowa na to nie wskazywała. Nie dość, że bramki nie padły mimo olbrzymiej przewagi i stworzeniu 6-7 sytuacji bramkowych, to gra nie wyglądała najlepiej. Druga odsłona przyniosła zupełną odmianę, a nade wszystko bramki, niektóre wysokiej urody.

Zanim padły bramki, dwie sytuacje 100-procentowe na początku II połowy zmarnowali Romerowicz oraz Pawiak.

W 55 minucie w końcu worek z bramkami został rozwiązany. Rzut wolny z bocznego sektora boiska i świetne dośrodkowanie Marka Węgrzyna wprost na głowę Mateusza Kuzio daje nam prowadzenie. 1-0.

5 minut później znów asysta Węgrzyna po świetnym rajdzie w polu karnym do wbiegającego na pustą bramkę Kuzio, który tylko dostawił nogę. 2:0.

Chwilę potem Węgrzyn podaje do Kuzio, który trafia z 3 metrów znów do pustej bramki, tym razem jednak sędzia odgwizduje spalonego.

68 minuta - składna, koronkowa akcja Hydzik - Węgrzyn - Ogrodnik - Jaklik. Ten ostatni oddaje strzał z linii 16 metra z pierwszej piłki, przy rozmontowanej defensywie gości. Piłka tuż przy słupku trzepoce w siatce, 3-0.

75 minuta - Hydzik zagrywa do Węgrzyna w środkowej strefie boiska. Węgrzyn bez namysłu zagrywa prostopadle do wychodzącego na czystą pozycję Kuzio, który po raz kolejny korzysta ze świetnego dogrania starszego kolegi, trafiając ponownie głową z okolic 12 metra, przy nie najlepszej postawie bramkarza, 4-0.

77 minuta - bramka meczu - wybitą z 16 metra przez bramkarza piłkę przejmuje Igor Hydzik w okolicach 40 metrów od bramki. Bez namysłu oddaje strzał, który lobuje bezradnego golkipera z Krościenka, 5-0.

78 minuta - Hydzik zagrywa prostopadle do Mateusza Kuzio, który wygrywa pojedynek biegowy z obrońcą gości, ze spokojem omija bramkarza i pakuje piłkę do pustej bramki Wisłoka, 6-0 - czwarty gol Kuziantego!

87 minuta - rzut rożny dla Ekoballu-Stali. Przed jego wykonaniem trener Ząbkiewicz dokonuje zmiany, Romerowicza zastępuje 18-latek - Arkadiusz Wojtoń, który od powstania Ekoballu trenuje w naszych szeregach, przechodząc wszystkie szczeble rozgrywek, nie opuszczając praktycznie żadnego treningu i meczu…. Ten skromny chłopak to przykład pracowitości i zaangażowania w to co robi, z którego wielu “gwiazdorów” mogłoby brać przykład. Po raz drugi przywdziewa seniorską koszulkę Ekoballu-Stali, i 5 sekund po wejściu na boisko odwdzięcza się trenerowi zdobywając piękną bramkę głową. Można powiedzieć, że dla takich chwil warto trenować futbol, bo z pewnością gol ten zostanie w pamięci Arka na zawsze. Gratulacje. 7-0.

Ósmego gola już nie było. Druga odsłona powinna jednak zadowolić nawet najwybredniejszych kibiców, których wczoraj było najmniej od początku ligi (około 250 osób).

Cieszy fakt odblokowania się Mateusza Kuzio, który zdobył w końcu bramkę, i to nie jedną - a cztery, czym zrehabilitował się za słabą skuteczność na wiosnę oraz dwa niewykorzystane rzuty karne. Trzy bramki zdobył dzięki asystom Marka Węgrzyna, który w zgodnej ocenie był najjaśniejszą postacią wczorajszego meczu.

Fotogaleria: Tomasz Sowa. Więcej zdjęć –>permalink.php?story_fbid=826436640796057&id=578502095589514

_____________________________________________

Następny mecz seniorów już w najbliższy czwartek (Boże Ciało) o godz. 16:30 na boisku wicelidera LKS Długie. W meczu jesiennym nasz zespół pokonał drużynę z Długiego 4:0.

Skrót meczu w poniższym linku:

______________________________________________

W niedzielę, 19 maja 2016 na sanockich Wierchach kolejny mecz naszego zespołu: EKOBALL SATAL SANOK : PŁOMIEŃ ZMIENNICA (godz. 16:30)