MECZE LIGOWE
- wszystkie grupy - PRZERWA

TRENINGI

JUNIORZY MŁODSI (rocznik 2001/2002) PONIEDZIAŁEK, 16.30 Bykowce

GRUPY TRENERA SOŁTYSIKA - treningi w lipcu - zgodnie z ustaleniami trenera

GRUPY SZKOLNE Ekoball - przerwa wakacyjna

Wiadomości archiwum

Podsumowanie rundy jesiennej - Junior Młodszy EKOBALL

Podsumowanie rundy jesiennej - Junior Młodszy

Ekoball Geo-Eko Sanok - I Liga Podkarpacka

Przystępując do rozgrywek I Ligi Podkarpackiej Juniorów młodszych, liczebność kadry zespołu została zwiększona o wartościowych zawodników z rocznika 98. Kilku zawodników opuściło drużynę z rożnych przyczyn byli to: Michał Florek, Dawid Wajda, Michał Gabrychowicz, Łukasz Kondera, Słowiak Piotr, Dziedzic Mateusz. Pisząc u ubytkach warto też wspomnieć o zawodnikach kontuzjowanych, którzy mamy nadzieję już na wiosnę wzmocnią drużynę tj. Michał Krowiak oraz Arkadiusz Femin. Przed rundą jesienną drużyna Ekoballu rozegrała kilka wartościowych sparingów z mocnymi rywalami np. Cracovią Kraków czy Hutnikiem Kraków oraz mocno obsadzony dwudniowy turniej tj. Memoriał Piłkarski organizowany ku pamięci Macieja Królickiego i Ryszarda Pytlowanego w większości wygrywając rywalizację.

31.12.2013 Czytaj dalej »

Do siego roku

Okres świąteczno-noworoczny w sporcie zwykle jest czasem plebiscytów, podsumowań, postanowień, podziękowań, planów na rok następny, etc. Podobnie jest w naszych organizacjach - Fundacji Promocji Sportu EKOBALL oraz Klubie Sportowym EKOBALL. Chcemy na łamach naszego portalu podzielić się zrealizowanymi celami, osiągniętymi sukcesami, czy też planami na przyszłość. Celowo omijamy “plebiscyt”, gdyż jakiekolwiek rankingi w sporcie dziecięcym i młodzieżowym nie są najważniejsze, a mogą jedynie zaszkodzić tym “drugim” czy “piątym” w różnego rodzaju klasyfikacjach.

Na wstępie bardzo serdecznie pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy czytają te słowa, gdyż sam fakt, że tutaj jesteście, wskazuje, że rozwój młodych sportowców zrzeszonych w ekoballowskich szeregach nie jest Wam obojętny.

Dziękujemy Wam - drodzy Rodzice za zaufanie, jakim nas obdarzacie na co dzień - oddając w naszą opiekę Wasze pociechy.

Dziękujemy Wam - drodzy Sponsorzy i Darczyńcy, za to że wspieracie nasze działania finansowo, które w całości przeznaczamy na ten szlachetny cel, jakim jest pomoc w harmonijnym i zdrowym rozwoju dzieci i młodzieży i rozwijanie ich talentów sportowych pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

Dziękujemy Wam - drodzy Trenerzy, za poświęcenie swojego czasu dla tych wspaniałych młodych sportowców i wpajanie im tego co najlepsze a także przekazywanie wiedzy, nie tylko sportowej, ale i tej przydatnej w codziennym życiu, likwidując zalążki negatywnych zachowań.

Dziękujemy Wam - drodzy Piłkarze i Piłkarki, za to że hartujecie swój organizm, wzmacniacie charakter, podnosicie umiejętności sportowe właśnie w naszych szeregach.

Misję, którą podjęliśmy się realizować ponad sześć lat temu, jaką jest wychowanie dzieci poprzez sport

27.12.2013 Czytaj dalej »

Wesołych Świąt!

Z okazji zbliżających się rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku mamy przyjemność złożyć wszystkim Młodym Piłkarzom, Rodzicom, Trenerom, Sponsorom, Kibicom oraz sympatykom Ekoball, najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych i radosnych świąt Bożego Narodzenie, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w życiu osobistym.

Niech zbliżający się Nowy Rok przyniesie wszystkim wiele piłkarskich emocji, wspaniałych meczy, zdrowej i sportowej rywalizacji oraz sukcesów na miarę oczekiwań każdego!

składa Zarząd Fundacji Promocji Sportu Ekoball

23.12.2013 Czytaj dalej »

Respect the game

Poniżej przedstawiamy filmik stworzony w ramach programu UEFA RESPECT przez angielską federację piłki nożnej - Football Association. Film ten to doskonały materiał dydaktyczny dla rodziców dzieci uprawiających piłkę nożną.

watch?v=oXOXdIMcips

20.12.2013 Czytaj dalej »

Treningi Ekoball SP-4 w okresie świątecznym

Poniżej zamieszczamy harmonogram treningów w okresie świątecznym dla grup trenujących u Macieja Bukłada w SP-4 w Sanok.  Harmonogram uwzględnia odrobienie zajęć zaległych, spowodowanych chorobą trenera w miesiącu listopadzie:

17.12.2013 Czytaj dalej »

III miejsce w „Resovia Winter Cup” dla Ekoball 2004

Kolejny udany turniejowy występ zaliczył rocznik 2004 Ekoball! Drużyna trenera Bernarda Sołtysika w mocno obsadzonym turnieju, rozgrywanym w ogromnej sali WSIiZ-u w Kielnarowej zajęła III miejsce! Nasi chłopcy występowali w grupie z ekipami: BAP Boguchwała, Junior Łańcut, DAP Dębica, Resovia I Rzeszów, Kolbuszowianka Kolbuszowa. W drugiej rywalizowały ze sobą zespoły: Stali Mielec, Resovii II, Soccer Ropczyce, Stali Rzeszów, AP Jasło i Ziomków Rzeszów.

Fazę grupową zakończyliśmy na 2 miejscu w grupie wygrywając z BAP Boguchwałą 2-0 (br.Gacek, Marcinkowski), Juniorem Łańcut 3-0 (br.Gacek, Karczyński, Michalski), Resovią I 1-0 (br.Gacek) remisując z Kolbuszowianką 0-0 i przegrywając pechowo na 1 min. do końca po samobójczej bramce 0-1 z DAP Dębica.

16.12.2013 Czytaj dalej »

Juniorzy młodsi na turnieju w Besku

W minioną sobotę juniorzy młodsi EKOBALL Geo-Eko Sanok wzięli udział w halowym Memoriale Piłkarskim im. Jana Macko, który odbył się w Besku. Podopieczni trenera Tomasza Matuszewskiego, których w zastępstwie w sobotnim turnieju prowadził trener Damian Popowicz rywalizowali z drużynami juniorów starszych (3 lata starsi chłopcy) z Dukli, Grabówki, Stali Rzeszów, Beska oraz z drużyną seniorów z Beska.

W turnieju chłopcy Ekoball zanotowali następując wyniki:

16.12.2013 Czytaj dalej »

Nowy - “stary” trener dla rocznika 2002

Od stycznia 2014 r. nowym szkoleniowcem młodzików młodszych, tj. chłopców z rocznika 2002 będzie trener Damian Niemczyk, który trenował tą grupą wiekową w okresie przedrozgrywkowym przez okres jednego roku (VI’2012 - VI’2013).

11.12.2013 Czytaj dalej »

Kiermasz sprzętu sportowego - przypomnienie

Jak co roku, po zakończeniu rundy jesiennej, Fundacja Promocji Sportu EKOBALL organizuje kiermasz używanego sprzętu piłkarskiego (obuwie, ochraniacze, koszulki piłkarskie, itp.). Można nabyć używany sprzęt piłkarski, który w wyniku ogłoszonego kiermaszu zaoferowali do sprzedaży piłkarze Ekoball oraz ich rodzice. Ceny obuwia, które zdecydowanie nadaje się do użytkowania oscylują w granicach 20-70 zł.

10.12.2013 Czytaj dalej »

Ekoball 2003 na turnieju w Brzozowie

Drużyna Ekoball Sanok rocznik 2003 w minioną niedzielę uczestniczyła w turnieju mikołajkowym, jaki odbył się w Brzozowie. Podopieczni trenera Jakuba Jaklika rozegrali bardzo dobre zawody, lecz do walki o pierwsze miejsce zabrakło jednego punktu. W dwóch spotkaniach grupowych nasi chłopcy tracili bramki w ostatnich sekundach meczu, co miało wpływ na końcowy wynik.

10.12.2013 Czytaj dalej »

Zwycięstwo gospodarzy na zakonczenie Turniejów Mikołajkowych - FOTO

Ostatni z cyklu Mikołajkowych Turniejów Halowych organizowanych przez Fundację Promocji Sportu Ekoball odbył się w minioną niedzielę, 8 grudnia w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku. Tym razem w turnieju uczestniczyli chłopcy z rocznika 2004, a drużyny gospodarzy nie były zbyt gościnne dla przyjezdnych, zajmując dwa miejsca na podium. Zwycięstwo w turnieju zanotowała drużyna EKOBALL I prowadzona przez trenera Bernarda Sołtysika. Drugi zespół naszego trenera zajął trzecią lokatę, a na środkowy stopień podium wskoczyła ekipa Bieszczadów Ustrzyki Dolne. W zawodach uczestniczyło 7 drużyn (80 uczestników), grano systemem “każdy z każdym”, co dało liczbę aż 21 spotkań.

Wyniki + galeria:

09.12.2013 Czytaj dalej »

8.12.2013 - turnieje

W najbliższą niedzielę podopieczni trenera Jaklika (EKOBALL rocznik 2003) wezmą udział w Mikołajkowym turnieju piłkarskim w Brzozowie. Wyjazd o godz. 7:50 - parking Kaufland.

Z kolei w hali sportowej ZS nr 3 (ul. Stróżowska) odbędzie się piąty-ostatni turniej organizowany przez Fundację Promocji Sportu EKOBALL, w ramach realizacji programu: “Turnieje Mikołajkowo-Niepodległościowe dla dzieci w wieku 5-18 lat”, współfinansowanego ze środków dotacji przyznanej przez Województwo Podkarpackie. W turnieju weźmie udział 7 drużyn z rocznika 2004, w tym trzy zespoły Ekoball (dwie drużyny prowadzone przez trenera B.Sołtysika oraz drużyna trenera M.Bukłada). Początek- turnieju o godz. 8:00, na który serdecznie zapraszamy. Harmonogram spotkań w zał. harmonogram-08122013r

Podczas turnieju (ok. 8:30-9:00), odbędzie się spotkanie Zarządu Fundacji Promocji Sportu Ekoball z rodzicami z rocznika 2004, na które serdecznie zapraszamy.

05.12.2013 Czytaj dalej »

Bilety miesięczne

Informujemy, że bilety miesięczne dla dojeżdżających na treningi uczniów znajdują się w biurze Ekoball, czekając na odbiór.

05.12.2013 Czytaj dalej »

Turnieje Mikołajkowe - piłkarskie święto dla najmłodszych - aktualizacja - zdjęcie z Mistrzem zapasów!

Jak co roku, w okresie “mikołajkowym”, Fundacja Promocji Sportu EKOBALL organizuje szereg turniejów dla najmłodszych piłkarzy. Szczególnie na ten czas czekają dzieci trenujące pod szyldem EKOBALL w klasach 1-3, gdyż większość z nich nie trenuje jeszcze w innych ekoballowskich grupach i nie uczestniczy systematycznie w meczach piłkarskich, a takie właśnie turnieje są dla nich nagrodą za uczestnictwo w zajęciach. W trzydniowym “maratonie” piłkarskim udział wzięło 150 dzieci w wieku 6-9 lat. Dla większości z nich nie liczył się wynik, a dobra zabawa, zresztą turnieje dla najmłodszych z reguły mają właśnie taką ideę. Ważne były puchary, dyplomy i nagrody, ale największa ilość pytań dotyczyła pizzy (”czy na pewno będzie”?).

Poniżej publikujemy galerię oraz wyniki i tabele, choć stwierdzamy z przekonaniem, że zwycięzcami są wszystkie dzieciaki, dla których sport już teraz nie jest obojętny, i o których zdrowy rozwój nie musimy się martwić, bo bakcyl sportu już mają zaszczepiony.

Podczas środowego turnieju, Fundację odwiedzili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, którzy przeprowadzili niezapowiedzianą kontrolę związaną z organizacją imprezy, która współfinansowana była ze środków dotacji Województwa Podkarpackiego. Wśród kontrolujących był m. in. Jan Falandys - 9-krotny Mistrz Polski w zapasach, olimpijczyk z Moskwy (1980 rok - 4 miejsce), dwukrotny medalista MŚ oraz dwukrotny medalista ME (na zdjęciu obok).

04.12.2013 Czytaj dalej »

Kolejny raz na Wiśle

100-osobowa grupa dzieci, młodzieży, rodziców i trenerów EKOBALL SANOK, w miniony piątek wyjechała do Krakowa, by obejrzeć mecz Ekstraklasy pomiędzy drużynami niedawnych Mistrzów Polski: Wisły Kraków i Śląska Wrocław. Dla większości była to pierwsza wizyta na meczu najwyższego szczebla rozgrywek w Polsce. Po niezłym meczu Wisła wygrała 3-0, a dla najmłodszych pozostaną niezapomniane wspomnienia i wrażenia.

Mini galeria z wyjazdu:

03.12.2013 Czytaj dalej »

Podwójne podium dla Ekoball 2004!

Znakomicie spisali się chłopcy z rocznika 2004 podczas bardzo mocno obsadzonego turnieju halowego w Jaśle! Drużyny prowadzone przez trenera Bernarda Sołtysika zajęły 2 i 3 miejsca! Wzbudziło to podziw i wielkie uznanie obecnych na turnieju trenerów, działaczy, rodziców oraz organizatorów. Co do j znakomitej postawy drużyn Ekoballu niech świadczy fakt, że w całym turnieju straciły tylko 2 bramki oraz, że jako jedyne zespoły nie zaznały w fazie eliminacji goryczy porażki pokonując takie firmy jak CRACOVIA KRAKÓW MOSiR Mielec, 16 Przemyśl, UKS 6 Jasło, Tarnovia Tarnów oraz notując remisy z Iglopolem Dębica, Sandecją Nowy Sącz, Ziomkami Rzeszów , Stalą Stalowa Wola, AP Jasło.

03.12.2013 Czytaj dalej »