Strict Standards: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, non-static method GoogleSitemapGeneratorLoader::Enable() should not be called statically in /ekoarchiwum/wp-includes/plugin.php on line 311
2007-2017 … 10 lat EKOBALL-u - króciutka historia na wieczór - Ekoball Sanok
Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /ekoarchiwum/wp-includes/kses.php on line 934

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /ekoarchiwum/wp-includes/kses.php on line 935

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /ekoarchiwum/wp-includes/kses.php on line 934

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /ekoarchiwum/wp-includes/kses.php on line 935

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /ekoarchiwum/wp-includes/kses.php on line 934

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /ekoarchiwum/wp-includes/kses.php on line 935

MECZE LIGOWE
- wszystkie grupy - PRZERWA

TRENINGI

JUNIORZY MŁODSI (rocznik 2001/2002) PONIEDZIAŁEK, 16.30 Bykowce

GRUPY TRENERA SOŁTYSIKA - treningi w lipcu - zgodnie z ustaleniami trenera

GRUPY SZKOLNE Ekoball - przerwa wakacyjna

Wiadomości

2007-2017 … 10 lat EKOBALL-u - króciutka historia na wieczór 06.07.2017


Strict Standards: Non-static method nggallery::get_option() should not be called statically in /ekoarchiwum/wp-content/plugins/nextGen-gallery/nggfunctions.php on line 10

Gdy kilkadziesiąt miesięcy temu, w szczerym polu wbijaliśmy łopatę pod budowę boiska, mało kto wierzył, że się uda. Ci życzliwsi twierdzili, że równie dobrze, zamiast z łopatą, mogliśmy się porywać, ale … z motyką na księżyc. Inni – po prostu pukali się w czoło… Dziś w szeregach klubu trenuje pół tysiąca młodych zawodników, a Ekoball stał się symbolem aktywności fizycznej i motorem napędowym rozwoju piłki nożnej w Sanoku.

Ale od początku…

Ekoball powstał z potrzeby zmian. Jak twierdzi jeden z założycieli – Piotr Kot – wieloletni trener grup młodzieżowych Stali Sanok, przez kilka lat próbował namawiać włodarzy Stali, by wdrożyć pomysły związane ze szkoleniem dzieci i młodzieży. Nie było chęci pomocy by inwestować w rozwój młodzieży, liczyła się tylko seniorską piłka. Zapadła więc decyzja, że wraz z trenerem Maciejem Błażowskim zrobią coś nowego, coś, co będzie działało na jasnych zasadach. Pomysłem zarazili Tomasza Bila, właściciela firmy Geo-Eko i wspólnie, dzięki wydatnej pomocy Pani Barbary Styszko (księgowej) oraz mecenasa Bartosza Markowicza, a także innych osób (głównie Pana Grzegorza Zagórdy oraz Ewy Bończak) - w 2007 roku powołano Fundację Promocji Sportu Ekoball.
Dokładna data rejestracji w KRS – 12 lipca 2007.

Skład Zarządu I kadencji tworzyli wspomniani pomysłodawcy oraz założyciele Fundacji: Tomasz Bil, Piotr Kot oraz Maciej Błażowski. W II i III kadencji miejsce Macieja Błażowskiego, który wskutek obowiązków służbowych złożył rezygnację - zajął Bogusław Rajtar.
Od początku powstania Fundacji – Radę Fundacji tworzyli – Magdalena Jedynak Kot, Grzegorz Zagórda oraz Ewa Bończak, którą 5 lat temu zastąpił Bartosz Markowicz.

2007

Już w miesiącu sierpniu 2007r. Fundacja Ekoball zorganizowała i sfinansowała wyjazd 40-osobowej grupie juniorów STALI Sanok na Międzynarodowy Turniej Piłkarski REMES CUP, który odbył się w Opalenicy (siedziba Portugalii podczas ME w Polsce)

Od września 2007 udało się wdrożyć system szkolenia piłkarskiego w sanockich szkołach podstawowych, które trwają do dziś. Trenerami szkolnymi zostali Panowie: Dariusz Fineczko (SP-1), Wojciech Mermer (SP-2), Kazimierz Pastuszak (SP-3) oraz Maciej Bukład (SP-4). Pracują już z nami 10 lat! Dziękujemy za wkład włożony w rozwój Fundacji oraz wyszukiwanie młodych talentów.

W październiku 2007 zapadła decyzja o budowie kompleksu sportowo-rekreacyjnego w Bykowcach. Rozpoczęło się przygotowywanie dokumentacji. Gdy taka informacja poszła w świat, nikt przy zdrowych zmysłach nie brał tego na poważnie. To właśnie tam, gdzie odbył się piknik EKOBALL – znajdowało się pole zarośnięte krzakami, młaka i same chwasty… Do dziś pamiętamy tytuł w jednej z lokalnych gazet: „Tu na razie jest ściernisko…”. Obecnie rozgrywamy tam setki meczów ligowych, organizujemy dziesiątki turniejów, a nade wszystko – codziennie trenujemy. Tylko w ostatnim kwartale (kwiecień – lipiec 2017), zorganizowaliśmy 25 turniejów piłkarskich oraz rozegraliśmy kilkanaście meczów ligowych drużyn dziecięcych młodzieżowych oraz seniorów. Przez ten czas czynny udział w meczach, turniejach i zawodach wzięło udział około 15 tysięcy osób, rozegrano około tysiąc meczów.

W grudniu 2007 zorganizowano pierwszy halowy turniej piłkarski EKOBALL. Również ta idea przetrwała do dziś. W mikołajkowych turniejach EKOBALL wziął chyba udział każdy piłkarz z Sanoka i okolic, który jest urodzony w roku 1997 i młodszym. To w tych turniejach rozpoczynali swoją przygodę z piłką dzisiejsi liderzy sanockiej piłki – Krystian Jaklik, Arkadiusz Femin, Dawid Gąsior, Konrad Kaczmarski. Aktualnie, co roku odbywają się turnieje mikołajkowe Ekoball w okresie listopad/grudzień - w pięciu najmłodszych grupach wiekowych.

2008

W maju 2008 Fundacja Promocji Sportu EKOBALL objęła patronatem rozgrywki Sanockiej Halowej Piłki Nożnej. W tym czasie do drużyny Fundacji dołączył Bogusław Rajtar, który najpierw został szefem sanockiej ligi halowej, a w roku 2009, gdy po godzinach nie dało się już nadążać za działaniami Ekoballu – podjął trudną decyzję, zostawiając 10-letnią pracę w Starostwie, by podjąć się misji rozwoju Ekoballu.
Sanocka Halowa Liga Piłki Nożnej Ekoball istaniała wiele lat, a w każdy piątek w okresie od jesieni do wiosny – w hali sportowej gromadzili się piłkarze amatorzy, gdzie panowała naprawdę niepowtarzalna atmosfera. Mecze transmitowane były na żywo do lokalnej telewizji, a na spotkaniach finałowych trybuny pękały w szwach. Większość z nas obecnych dorosłych – z pewnością pamięta te czasy. To z halówki wywodzą się drużyny Kingsów czy Harnasi, Multi Okna i inne… Zwycięzcą pierwszej edycji była zresztą drużyna Geo-Eko – z Bilem, Kotem, Błażowskim na czele, a także m.in. z obecnymi tutaj Sebastianem Jako, i Piotrem Tarapackim. Przez halówkę przeszli wszyscy najlepsi piłkarze, którzy grali w Stali w II lidze – Jacek Zięba, Szymon Gołda, Janusz Sieradzki, Piotr Badowicz. Grali w niej nasi dzisiejsi sponsorzy – m.in. Jakub Biłas czy Dariusz Ryniak. Przede wszystkim była to też szkoła dla juniorów, który rokrocznie wprowadzał do halowej drużyny po dwóch młodych chłopaków – m.in. dzisiejsi piłkarze seniorów Ekoballu-Stali Sanok – Mateusz Kuzio czy Bartosz Sieradzki.

Od roku 2009, Fundacja była również inicjatorem sanockiej ligi letniej Ekoball – rozgrywanej na orlikach, jednak ten pomysł nie cieszył się już takim zainteresowaniem jak liga halowa i przetrwał tylko 3 lata.

W czerwcu 2008 Fundacja Promocji Sportu Ekoball zorganizowała I Festiwal Piłakrski dla dzieci i dorosłych. Festiwal odbył się na sanockich „Wierchach”. Był to można powiedzieć zalążek dzisiejszych Pikników Sportowo – Rekreacyjnych, organizowanych w „ciut” większej skali na obiektach Ekoball. Nasze imprezy zaszczycali swoją obecnością m.in. Mistrz Europy w trickach piłkarskich - Dawid Krzyżowski, orkiestra dęta AVANTI, grupa gimnastyków SPARTANIE z Zahutynia, grupy chirleaderek, itp.

OBOZY SPORTOWE

W sierpniu 2008 po raz drugi młodzi chłopcy wyjechali na turniej do Opalenicy na REMES CUP 2008.

Przygoda z obozami, podobnie jak cykle turniejów oraz coroczne pikniki również odbywają się co rok. W każde wakacje wyjeżdżamy grupą minimum 100-osobową na sportowy

wypoczynek. Odwiedziliśmy już niemal każdą część Polski – oprócz wspomnianej Opalenicy, byliśmy m.in. w Szczytnie, Dębicy, Miechowie-Charsznicy, Kamieniu, Berezce, Lesku, Gorlicach czy też Głuchołazach. W tym roku ponownie odwiedzimy Gorlice (85 dzieci), a 15-osobowa grupa juniorów wyjedzie nad morze – do Sztutowa.

LIGA / TRENINGI

W sierpniu 2008 rozpoczęliśmy debiutancki udział w rozgrywkach ligowych. Rocznik 1997 wystąpił w zmaganiach Podkarpackiej Ligi Orlików. Pierwszym trenerem drużyny został dzisiejszy dyrektor MOSiR-u – Pan Tomasz Matuszewski, który prowadził drużynę przez 7 lat, doprowadzając ją do wieku juniora starszego.

Rokrocznie do ligi przystępowała jedna drużyna więcej. Tak było do roku 2011, gdzie wówczas na prośbę posiadającej kłopoty finansowe Stali Sanok, przejęliśmy szkolenie trzech grup młodzieżowych ówczesnej Stali, podpisując odpowiednie porozumienia.
Od roku 2011 możemy zatem chwalić się pełną drabinką szkoleniową od juniora starszego po młodzika młodszego (6 grup ligowych), a także grupy przedrozgrywkowe.

Aktualnie zrzeszamy pół tysiąca młodych ludzi, z których większość rywalizuje w podkarpackich ligach młodzieżowych z najlepszymi drużynami w województwie podkarpackim. Rokrocznie rozgrywamy około 200 meczów ligowych.
Zajęcia treningowe odbywają się minimum trzy razy w tygodniu po 90 minut w dziesięciu starszych grupach oraz dwa-trzy razy w tygodniu po 60-90 minut w dziesięciu młodszych grupach.
EKOBALL prowadzi zajęcia sportowe z dziećmi i młodzieżą przez okres całego roku. Łączna liczba zajęć Klubu Sportowego w skali roku przekracza 5 tysięcy godzin.
W okresie jesienno-zimowym zajęcia odbywają się na salach gimnastycznych, w pozostałym okresie treningi odbywają się na obiektach Ekoball, orlikach, siłowni, itp.

Liczba grup piłkarskich:
1. Seniorzy
2. Juniorzy starsi - rocznik 1999-2000;
3. Juniorzy młodsi – r.2001-2002
4. Trampkarze starsi – r.2003
5. Trampkarze młodsi – r.2004
6. Młodzicy starsi – r.2005
7. Młodzicy młodsi – r.2006
8. Trampkarze/Młodzicy II
9. Orlicy starsi – r.2007
10. Orlicy młodsi – r.2008
11. Żacy starsi – r.2009
12. Żacy młodsi – r.2010
13. Akademia Piłkarska Przedszkolaka Ekoball – r.2011 i młodsi (pod tą nazwą trenujemy od roku 2012)
14. Grupy szkolne – 10 grup (klasy I-3) działające przy 5 szkołach:
- 2 grupy przy SP-1 w Sanoku
- 2 grupy przy SP-2 w Sanoku
- 2 grupy przy SP-3 w Sanoku
- 2 grupy przy SP-4 w Sanoku
- 2 grupy przy SP w Pobiednie
RAZEM: 24 grupy ćwiczebne.

W każdej grupie średnia liczba trenujących wynosi 22 osób, co daje liczbę 500 osób.

TURNIEJE

W roku 2009 drużyna Ekoball rocznik 1997 wzięła udział w Ogólnopolskim Turnieju POLCOURT ORLIK CUP. Był to turniej podobny do dzisiejszego Deichmanna. W finale w Bydgoszczy zajęliśmy tam piąte miejsce. Rok później było jeszcze lepiej – rocznik 1998 na finale ogólnopolskim w Milanówku k.Warszawy zdobył nieoficjalne wicemistrzostwo Polski, przegrywając w finale z Zieloną Górą.
Z tych dwóch roczników wywodzi się dzisiaj niemal pół kadry seniorów.
Zatem niech to będzie bodziec dla najmłodszych ligowców i wszystkich uczestników Deichmanna. Pamiętajcie, że Ekoball stawia na młodych wychowanków – każdy dostanie swoją szansę – i to od Was zależy czy ją wykorzystacie!!!

Oprócz tego Fundacja Promocji Sportu może także pochwalić się uczestnictwem w wielu innych ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach, z których w wielu przypadkach wygrywała (m.in. turnieje OZPN, Ogólnopolski Standio Cup czy Resovia Winter Cup). Braknie jednak czasu by o wszystkim napisać, jednak pochwalimy się tylko organizacją najważniejszych imprez turniejowych u siebie:

- międzynarodowe oraz ogólnopolskie turnieje piłkarskie z udziałem drużyn z Węgier, Słowacji, Ukrainy, a także Cracovii czy Wisły Kraków – turnieje organizowano w sanockich halach, na orlikach oraz na obiektach Ekoball w Bykowcach

- od dwóch lat współorganizujemy największy turniej w Polsce – rozgrywki Deichmann Minimistrzostwa. Co tydzień w okresie kwiecień – czerwiec rozgrywamy tutaj setki meczów, dając dzieciom niezapomniane przeżycia i emocje. W tym roku byliśmy gospodarzem rozgrywek, a w dniach 10-11 czerwca, na tym stadionie uczestniczyło w finałowych zmaganiach ponad 1000 dzieci.

- coroczny cykl minimum pięciu turniejów z okazji Dnia Dziecka

- coroczny cykl minimum pięciu turniejów mikołajkowych

Fundacja organizuje również rokrocznie turnieje dla dorosłych z udziałem drużyn z całej Polski. Gościli u nas piłkarze seniorzy m.in. z Krakowa, Tarnowa, Rzeszowa, Nowego Sącza, Kolbuszowej, drużyny branżowe oraz urzędnicy, a także nasi przyjaciele z Zamościa i Hrubieszowa (którzy są z nami przez kilka lat).
Przez 5 lat organizowaliśmy memoriał piłkarski dla juniorów: „Ku pamięci Ryszarda Pytlowanego oraz Macieja Królickiego”, by uczcić pamięć zmarłych przyjaciół piłki nożnej dziecięcej i młodzieżowej – trenera oraz kierownika drużyn.

W roku 2011 gościliśmy kadrę Polski w futsalu +35 lat. Na hali w Zagórzu rozegrany został sparing kadrowiczów z reprezentacją Sanockiej Halowej Ligi Piłki Nożnej Ekoball. Była to wówczas pierwsza porażka Reprezentacji Polski od 18 meczów.

WYJAZDY NA MECZE

Fundacja Ekoball systematycznie organizuje wyjazdy na mecze reprezentacji Polski oraz drużyn klubowych. Byliśmy m.in. na meczu POLSKA – GRUZJA w eliminacjach do ME we Francji (hattrick Lewandowskiego), meczu towarzyskim POLSKA – ISLANDIA, czy też na meczach LEGII (z Metalistem Charków) oraz WISŁY (z Fulhalm Londyn) w Europejskich Pucharach. Jeździliśmy na mecze Cracovii oraz Wisły w ekstraklasie. Kolejne wyjazdy planujemy końcem sierpnia, a wyjazdy te połączone będą z uczestnictwem w sparingu z Wisłą w Krakowie.
Graliśmy również sparingi Legią Warszawa, Hutnikiem Kraków, Koroną Kielce, GKS Bełchatów, GKS Katowice, Motorem Lublin.
W czerwcu 2014 uczestniczyliśmy z grupą młodzieży w wyjeździe do Niemiec – do REINHEIM w ramach obchodów współpracy partnerskiej Miast SANOK – REINHEIM.

OBIEKTY SPORTOWE EKOBALL

Dwa pełnowymiarowe boiska piłkarskie, dwa korty tenisowe oraz pełnowymiarowe boisko do “Beach Soccera” - to miejmy nadzieję dopiero początek inwestycji Ekoball, który od momentu powstania, tj. od 2007, rokrocznie stawia krok (czasem dwa) do przodu. Od 10 lat hasło: “Tu na razie jest ściernisko…” przybiera na sile. Do San Francisco jeszcze daleka droga, ale cieszymy się z tego co mamy, i że to co jest - jest potrzebne i ważne dla setek ludzi, szczególnie tych uprawiających sport, którzy 3-4 razy w tygodniu korzystają ze znakomitych warunków sportowych.

Budowa pierwszego stadionu rozpoczęła się we wrześniu 2008 roku. To wtedy na plac wjechały „buldożery” i koparki, by zrównać teren, po czym rozpoczął się ogrom prac ziemnych. Trawa na stadionie została posiana w lipcu 2009 roku. W maju 2011 odbył się pierwszy trening na stadionie EKOBALL (to ten mniejszy stadion – przy kortach, który obecnie jest poszerzany do pełnego wymiaru).

Na tym stadionie gościliśmy m.in. reprezentację Kujawsko-Pomorskiego ZPN, a także kilkakrotnie organizowaliśmy zgrupowanie kadry Podkarpacia.

Dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych - w czerwcu 2011r. rozpoczęła się budowa kortów tenisowych. Prace trwały rok, a w 2012 r. rozpoczęliśmy zajęcia w sekcji tenisa ziemnego. W październiku 2014 na kortach zainstalowano oświetlenie.

W roku 2014, dzięki kolejnemu projektowi wybudowaliśmy boisko do piłki nożnej plażowej SOCCER BEACH. Na pierwszy mecz na plaży czekaliśmy aż piasek nagrzeje słoneczko – a odbył się w maju 2015r.

W roku 2016, dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Sportu i Turystyki – wybudowaliśmy drugie boisko piłkarskie. To właśnie na tym rozegraliśmy ostatnie dwa mecze seniorów (wygrane 4-0 oraz 5-0), gdzie uzyskaliśmy awans do IV ligi.

Również ten obiekt, podobnie jak boisko nr 1 posiada system nawadniający, udało się również ogrodzić cały teren, szczególnie przed zwierzyną, która robiła wiele szkód. Dokonaliśmy również z projektu zakupu kilku kompletów bramek, sprzętu do pielęgnacji boisk – kosiarkę i ciągnik, i inne urządzenia, dzięki temu mamy tak fajnie przystrzyżoną trawkę z namalowanymi pasami.

INNE PROJEKTY

Oprócz zajęć z piłki nożnej realizujemy szereg innych działań propagujących sportowy - zdrowy tryb życia. W zależności od pozyskanych środków zewnętrznych, podejmujemy się nauki pływania dla dzieci, jazdy na łyżwach a także prowadzimy inne zajęcia – takie jak nordic walking, aqua aerobic i inne… Na przestrzeni ostatnich kilku lat, realizując 5 projektów z pływania dla dzieci z klas I-III – nauczyliśmy pływać grupę ponad 1000 dzieci, nie tylko związanych z Ekoballem, ale również dzieci z terenów wiejskich, organizując i opłacając dojazdy, instruktora, sprzęt.

KADROWICZE

Nasi chłopcy zauważani są przez trenerów najlepszych drużyn w Polsce. Wystarczy nadmienić, że nasz wieloletni piłkarz - Grzegorz Gawle – rocznik 1998 - aktualnie trenuje u Michała Probierza w szerokiej kadrze Cracovii, z dużymi szansami na grę w ekstraklasie.

Wielu chłopców przebywało na testach w Legii Warszawa, Cracovii Kraków, GKS Katowice, jednak zabrakło decyzji by w młodym wieku wyjechać w świat.
Taki krok poczynił nasz wychowanek – Kacper Sumara, który przez 7 lat trenował w Ekoballu Sanok. Dzisiaj, po roku gry w Beniaminku Krosno – reprezentować będzie od nowego sezonu Zagłębie Lubin. Wielu piłkarzy rokrocznie reprezentuje nasz okręg lub województwo w turnieju okręgów.
Podobnie jest z Tomaszem Matuszewskim, który od sierpnia 2017 przenosi się do Brukbet - Termaliki Nieciecza.

SENIORZY

W lipcu 2015, po upadku Stali Sanok, Fundacja Promocji Sportu EKOBALL podjęła się odbudowy piłki nożnej seniorskiej. Zaczęliśmy praktycznie od ZERA, a drużyna pod szyldem Geo-Eko Ekoball Stal Sanok rozpoczęła zmagania w klasie „A”. Już w pierwszym sezonie uzyskaliśmy awans do klasy Okręgowej, by jak wszyscy pamiętamy, dwa tygodnie temu świętować drugi z kolei awans – do IV ligi. Sukces cieszył podwójnie, gdyż mecz dający awans toczył się na tym stadionie – w Bykowcach. Był to pierwszy, zarazem mecz drużyny seniorów na obiektach EKOBALL-u. Szczegółowe opowieści o seniorach to jednak zupełnie odmienny temat. Liczymy na dalsze pnięcie się w górę – wzorem Bruk-Bet Termaliki Nieciecza, którzy drogę do ekstraklasy rozpoczynali 10 lat temu właśnie w … A-klasie…

Będąc jeszcze przy drużynie seniorów - należy wspomnieć, że władze Ekoballu wyszły naprzeciw Kibicom i historii Sanoka - zachowując, albo inaczej ujmując – dodając do barw Ekoballu – barwy i logo Stali Sanok. To była ważna i słuszna decyzja, wszak w ubiegłym roku dzięki temu mogliśmy świętować jubileusz 70-lecia Stali Sanok, na które specjalnie dla nasz przybyła najstarsza Polonijna drużyna – WISŁA CHICAGO, a i Kibice są z nami „na dobre i na złe”…

MEDIA

Dziękujemy przedstawicielom mediów - praktycznie w każdym numerze Tygodnika Sanockiego czy też Korso Gazety Sanockiej możemy przeczytać o podejmowanych przez Ekoball działaniach. Dziękujemy również portalowi esanok.pl, który relacjonuje zmagania seniorów naszej drużyny.

W roku 2014 gościliśmy studentów Szkoły Filmowej w Łodzi. Jeden z nich zrealizował świetny promocyjny filmik dotyczący działań Fundacji:
http://www.isanok.pl/aktua…/id14856,od-zabawy-do-mistrzostwa
Podobnie w roku 2015 nasza działalność zauważona została przez dziennikarzy portalu PODKARPACCY.pl – powstał wówczas świetny reportaż promujący nasze działania.

TRENERZY

Nie byłoby sukcesów bez finansów, ale nie byłoby sukcesów bez ludzi. TRENER – to osoba, która ma olbrzymi wpływ na to kim będzie nasze dziecko. To osoba, która w wielu przypadkach poświęca więcej czasu niż rodzice i ma olbrzymi wpływ na wychowanie.
Jedno krótkie – DZIĘKUJEMY – dla Was drodzy Trenerzy niech dzisiaj wystarczy, bo z pewnością większą nagrodą od tego oraz od zbyt małego wynagrodzenia :) jest uśmiech dzieci i szacunek, jaki od nich oraz ich rodziców otrzymujecie w każdy dzień.

Grono trenerskie aktualnie pracujące z drużynami EKOBALL-u:

- Piotr Kot – trener koordynator wszystkich grup
- Grzegorz Pastuszak – trener juniorów starszych
- Maciej Błażowski – trener juniorów młodszych
- Dawid Romerowicz – trener trampkarzy starszych
- Damian Popowicz – trener trampkarzy młodszych
- Jakub Jaklik – trener młodzików starszych
- Adam Florek – trener młodzików młodszych
- Bernard Sołtysik – trener 4 najmłodszych grup Ekoball
- Sebastian Jajko – trener grup w Pobiednie, trener juniorów młodszych
- Tomasz Mateja – trener grupy przedrozgrywkowej
- Jakub Ząbkiewicz – II trener trampkarzy
- Robert Ząbkiewicz – trener seniorów
- trenerzy grup szkolnych: Maciej Bukład, Dariusz Fineczko, Kazimierz Pastuszak, Wojciech Memer

Pracowali z nami także tacy trenerzy jak: Tomasz Matuszewski (7 lat – pierwszy trener Ekoballu) , Dariusz Jęczkowski, Roman Lechoszest, Damian Niemczyk, Paweł Kosiba, Rafał Węgrzyn, Maciej Żuber, a także trenerzy tenisa ziemnego – Stefan Tarapacki oraz Edyta Dubiel Jajko, trenerka fitness – Magda Ćwikła, pływania – Artur Wyrzykowski oraz Jacek Kabala.

Pomagają nam również inne osoby – jak kierownicy drużyn, opieka medyczna, wolontariusze… Wszystkim raz jeszcze dziękujemy.

INNE

Strona internetowa – www.archiwum.ekoball.pl – odwiedzana kilka tysięcy razy dziennie. Wkrótce otworzymy nową stronę internetową, o której myślimy już od bardzo dawna, gdyż ta aktualna jest nieco przestarzała. Zazwyczaj na przeszkodzie stawał brak czasu, ale niebawem obiecujemy, że wystartujemy.
Od października 2014 funkcjonuje nasz profil na facebooku – również bardzo licznie odwiedzany. To tam pojawiają się pierwsze informacje, tam można śledzić relacje na żywo z meczu seniorów i to tam znajduje się obfita galeria z każdego wydarzenia…

SPONSORZY

Nie udawałaby się misja Fundacji bez wsparcia sponsorów. Dziękujemy Wam wszystkim, bo liczne grono osób wspierających działania Ekoball-u znajduje się wśród nas. O nazwach sponsorów, instytucjach oraz osobach wspierających Fundację przypominamy na plakatach meczowcyh, kalendarzach, a także kilka razy w roku składamy podziękowania w lokalnych mediach. Przypominamy również o sponsorach podczas imprez, a także na banerach reklamowych na obiektach sportowych i stronach internetowych. Są osoby, które wspierają nas symboliczną „stówą” na miesiąc, jeśli ich jest dziesięciu – to już jest tysiąc. To już są piłki dla dzieci, już jest opłacony autobus na mecz… Zapraszamy kolejnych darczyńców, a każda złotówka przeznaczona na nasze działania, naprawdę przyczynia się do powstawania wielkich rzeczy…
Bez pomocy Ludzi Dobrej Woli oraz Dobrego Serca nie byłoby to możliwe. Bez zaufania Rodziców, jakim zostajemy obdarzeni, którzy oddają swoje Dzieci pod naszą opiekę, bez wsparcia Sponsorów, bez pomocy Wolontariuszy, ludzi kochających sport, nie byłoby to możliwe.
Szereg naszych sponsorów to grupa ludzi, którzy wspierają nasze działania kwotami 100-200-500 zł/miesięcznie. Jest to grupa oscylująca i wahająca się w liczbie 10-20 lokalnych firm.

Strategicznym sponsorem jest firma Geo-Eko oraz jej szef Tomasz Bil, który wiele sił i środków inwestuje - głównie w rozbudowę infrastruktury sportowej w Bykowcach.

Wspaniale jest dowiedzieć się z prasy, że jeden z radnych miejskich oddaje całą dietę na cele charytatywne (w tym 1/2 na Ekoball !!!). Mowa tutaj o Radnym Miasta Sanoka - Panu Bolesławie Wolanin…

Wspaniale jest gdy anonimowa osoba kupuje buty lub kurtkę na zimę dla najbiedniejszych sportowców, lub przekazuje niezużyty, aczkolwiek niepotrzebny sprzęt swojego dziecka, “bo już z niego wyrosło i niech się komuś przyda…”.

Wspaniale jest, gdy jeden z Rodziców proponuje kupno kompletu piłkarskiego dla całej drużyny, bo “ma taką możliwość, a tam gra przecież jego syn…”. Najpiękniejszy jest fakt, że większość z tych osób nie potrzebuje rozgłosu, pomaga “po cichu…”

Takich przykładów można wymieniać setki, a symboliczna “stówa” miesięcznie od wielu firm pozwala nam działać, trenować (ok. 100 godzin tygodniowo), rozgrywać 300 meczów w skali roku na terenie całej Polski, uczestniczyć w ok. 60 turniejach, wyjeżdżać na obozy sportowe, zakupić sprzęt, itp.

Zachęcamy każdego do wspierania naszych działań, a my obiecujemy działać tak, by Sanok na stałe znalazł się na mapie najlepszych ośrodków piłkarskich w Polsce.

Inwestycje idą do przodu, osiągamy coraz wyższe cele sportowe. Trzymajmy kciuki za seniorów by awansowali jak najszybciej do III ligi. Rokrocznie do drużyny seniorów dochodzić będą młodzi, szkoleni w większości od przedszkolaka nowi piłkarze Ekoball. Wówczas ani II ani I liga nie będzie im straszna, i nie będzie jedynie marzeniem. Bo jeśli to tylko możliwe, marzenia trzeba zamieniać w rzeczywistość.

Jeśli ktoś czytający te słowa zechce wspomóc EKOBALLi nasze działania, prosimy o kontakt pod nr tel. 509-226-573. Odwdzięczymy się reklamą oraz uśmiechem Dzieci.
___________________________________

Aktualni sponsorzy i partnerzy Ekoball:

- Geo-Eko Tomasz Bil – Sponsor strategiczny
- Masita – partner techniczny
- Kancelaria Prawna Markowicz &Wilusz
- Biuro Rachunkowe BAJA Barbara Styszko
- Fiberstudio sp. z o.o.
- Restauracja Xavito
- Besco sp. z o.o.
- Mont – Tok Władysław Duszczyński
- Firma Przewozowa MARKOSBUS
- Arriva sp. z o.o.
- Tagex Polska
- Bolesław Wolanin – Radny Miasta Sanoka
- ELMI Materiały Budowlane
- Stacja Kontroli Pojazdów JUHAS
- Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku
- Bolesława Witkowska – Ubezpieczenia
- Drukarnia Piast Kołodziej
- PPUH DRIM Wacław Drwięga
- Salon komputerowy PROX
- PPUH INSTJOSZ Piotr Josz
- Polteknik Ltd sp. z o.o.
- Firma Elektron w.Herbetko
- NGS Oil & gaz
- Firma Chmieliński Wałbrzych
- Lody Mobilne – Piotr Szlaga
- MAXELEKTRO – sklepy RTV AGD
- Firma AZ – Krzysztof Zmarz
- Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Z.Drążek
- AXELO R.Ostrowski

INSTYTUCJE, które wspierają nasze działania:

- Ministerstwo Sportu i Turystyki
- Miasto Sanok
- Gmina Sanok
- Powiat Sanocki
- Województwo Podkarpackie
- Powiatowy Urząd Pracy
- MOSiR Sanok

LISTA ZREALIZOWANYCH PROJEKTÓW

Rok 2016:

- Gmina Miasta Sanoka (18.000 zł), Powiat Sanocki (3.500), Gmina Sanok (5.000) na realizację projektu pod nazwą: “Szkolenie 450-osobowej grupy dzieci i młodzieży oraz uczestnictwo w rozgrywkach ligowych”
- Ministerstwo Sportu i Turystyki (20.000 zł) - Nauka pływania dla 150 osobowej grupy dzieci z klas III szkół podstawowych z terenu Powiatu Sanockiego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z terenów wiejskich
- Kuratorium Oświaty w Rzeszowie (5.600 zł) - dofinansowanie dla uczniów do wyjazdów na letnie obozy sportowe
- Województwo Podkarpackie (2.000 zł), Powiat Sanocki (500 zł) - organizacja IV edycji Międzypokoleniowego Pikniku Sportowo-Rekreacyjnego Ekoball2016 dla dzieci, młodzieży i dorosłych
- Gmina Miasta Sanoka (7000 zł) - ze środków „Gminnego Programu Profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych”, z przeznaczeniem na szkolenie dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat.
- Zadanie: “Propagowanie aktywności fizycznej dla różnych grup społecznych (ponad 1000 osób) w wielu dyscyplinach sportowych ” dofinansowane w kwocie 35.000 przez Ministerstwo Sportu i Turystyki’
- Zadanie: „Organizacja cyklu turniejów piłkarskich z okazji Dnia Dziecka dla dzieci w wieku 5-10 lat ” dofinansowane w kwocie 1500 zł przez Województwo Podkarpackie
- Zadanie: „Organizacja cyklu turniejów piłkarskich “Niepodległościowo-Mikołajkowych” dla dzieci w wieku 5-15 lat ” dofinansowane w kwocie 2500 zł przez Województwo Podkarpackie

Rok 2015:

- Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - program P FIO - 100.000 zł - realizacja zadania: Sport moją pasją” - warsztaty sportowe dla 410-osobowej grupy dzieci i młodzieży oraz wyjazd na tygodniowy letni obóz sportowy.
- Gmina Miasta Sanoka - 13000 zł - realizacja zadania: „Szkolenie 450 – osobowej grupy dzieci i młodzieży w wieku 5-18 lat oraz udział drużyn młodzieżowych KS Ekoball w rozgrywkach podkarpackiej I ligi juniorów, trampkarzy, młodzików i orlików w dyscyplinie: piłka nożna”.
- Powiat Sanocki - 5000 zł, - realizacja zadania: „Szkolenie 450 – osobowej grupy dzieci i młodzieży w wieku 5-18 lat oraz udział drużyn młodzieżowych KS Ekoball w rozgrywkach podkarpackiej I ligi juniorów, trampkarzy, młodzików i orlików w dyscyplinie: piłka nożna”.
- Gmina Sanok - 10000 zł - realizacja zadania: „Szkolenie 450 – osobowej grupy dzieci i młodzieży w wieku 5-18 lat oraz udział drużyn młodzieżowych KS Ekoball w rozgrywkach podkarpackiej I ligi juniorów, trampkarzy, młodzików i orlików w dyscyplinie: piłka nożna”.
- Gmina Miasta Sanoka - 7000 zł (ze środków „Gminnego Programu Profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych”), z przeznaczeniem na szkolenie dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat.
- Szkolny Związek Sportowy - 8400 zł - w ramach programu: Animator Sportu Dzieci i Młodzieży - organizacja zajęć sportowych dla uczniów ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych
- Kuratorium Oświaty - 5600 zł - dofinansowanie dla uczniów do wyjazdów na letnie obozy sportowe
- Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego - 7600 zł - dofinansowanie śr. własnych do realizacji projektów z pozyskanych środków zewnętrznych (dot. programu FIO)
- Zadanie: „Turnieje Niepodległościowo - Mikołajkowe dla dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat” dofinansowane w kwocie 2500 zł przez Województwo Podkarpackie
oraz dofinansowane w kwocie 500 zł przez Powiat Sanocki
- Zadanie: „Modernizacja dwóch boisk piłkarskich o nawierzchni trawiastej w miejscowości Bykowce” dofinansowane w kwocie 468000 zł przez Ministerstwo Sportu i Turystyki (w trakcie realizacji).
- Zadanie: „Organizacja czterech turniejów piłkarskich z okazji Dnia Dziecka dla dzieci w wieku 5-10 lat ” dofinansowane w kwocie 2000 zł przez Województwo Podkarpackie

Rok 2014:

- Gmina Sanok - 10000 zł - realizacja zadania: „Szkolenie 200 – osobowej grupy dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat oraz udział drużyn młodzieżowych KS Ekoball w rozgrywkach podkarpackiej I ligi juniorów, trampkarzy i młodzików w dyscyplinie piłka nożna.”
- Powiat Sanocki - 4000 zł, - realizacja zadania: „Szkolenie 200 – osobowej grupy dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat oraz udział drużyn młodzieżowych KS Ekoball w rozgrywkach podkarpackiej I ligi juniorów, trampkarzy i młodzików w dyscyplinie piłka nożna.”
- Gmina Miasta Sanoka - 7500 zł (ze środków „Gminnego Programu Profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych”), z przeznaczeniem na szkolenie dzieci i młodzieży w wieku 5-18 lat.
- Ministerstwo Sportu i Turystyki - 9000 zł - Nauka pływania dla 75 osobowej grupy dzieci z klas III szkół podstawowych z terenu Powiatu Sanockiego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z terenów wiejskich.
- Ministerstwo Sportu i Turystyki - 21100 zł - Nauka pływania dla 150 osobowej grupy dzieci z klas III szkół podstawowych z terenu Powiatu Sanockiego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z terenów wiejskich.
- Ministerstwo Sportu i Turystki - 20000zł - Nauka jazdy na łyżwach 150 – osobowej grupy dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Sanockiego ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych
- Budowa rekreacyjnego boiska do piłki nożnej plażowej „Soccer Beach” dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w kwocie 50.000 zł
- Zadanie: „Wychowanie poprzez sport 200-osobowej grupy dzieci i młodzieży. Systemowe szkolenie oraz zakup sprzętu sportowego” - dofinansowanie w kwocie 20000 zł przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza - na zakup sprzętu sportowego
- Zadanie: „SWISS EKOBALL” – dofinansowane w kwocie 21000 zł przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE, poprzez projekt „Alpy Karpatom”, realizowany przez Fundację Karpacką – Polska
- Zadanie: „II Piknik Sportowo – Rekreacyjny Przyjaciół Fundacji Promocji Sportu Ekoball” dofinansowane w kwocie 8000 zł przez Województwo Podkarpackie
- Zadanie: „II Piknik Sportowo – Rekreacyjny Przyjaciół Fundacji Promocji Sportu Ekoball” dofinansowane w kwocie 1500 zł przez Powiat Sanocki
- Zadanie: „Budowa rekreacyjnego boiska do piłki nożnej plażowej „Soccer Beach” dofinansowane w kwocie 50000 zł przez Województwo Podkarpackie
- Zadanie: „Turnieje Niepodległościowo - Mikołajkowe dla dzieci i młodzieży w wieku 5-18 lat” dofinansowane w kwocie 6700 zł przez Województwo Podkarpackie

Rok 2013:

- Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - program PO FIO - 89.500 zł - realizacja zadania: „Letni obóz sportowy oraz warsztaty piłkarskie dla 250 – osobowej grupy dzieci i młodzieży od 5-18 lat”
- Powiat Sanocki – 4.000 zł – realizacja zadania: „Szkolenie 140 – osobowej grupy dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat oraz udział drużyn młodzieżowych KS Ekoball w rozgrywkach podkarpackiej I ligi juniorów, trampkarzy i młodzików w dyscyplinie: piłka nożna.”
- Gmina Miasta Sanoka – 11.000 zł - realizacja zadania: „Szkolenie 140 – osobowej grupy dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat oraz udział drużyn młodzieżowych KS Ekoball w rozgrywkach podkarpackiej I ligi juniorów, trampkarzy i młodzików w dyscyplinie piłka nożna.”
- Zadanie: „Warsztaty piłkarskie oraz letni obóz sportowy dla 250-osobowej grupy dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat” dofinansowane w kwocie 89500 zł przez Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
- Zadanie: „Ku pamięci Ryszarda Pytlowanego oraz Macieja Królickiego – dwudniowe turnieje piłkarskie dla juniorów” dofinansowane w kwocie 4000 zł przez Województwo Podkarpackie
- Zadanie: „Turnieje niepodległościowo-mikołajkowe dla dzieci i młodzieży w wieku 6-12 lat” dofinansowane w kwocie 4000 zł przez Województwo Podkarpackie
- Zadanie: „Akademia Piłkarska Przedszkolaka Ekoball” – zajęcia sportowe oraz udział w turniejach dla dzieci w wieku 4-8 lat, dofinansowane w kwocie 7000 zł przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza

Rok 2012:

- Powiat Sanocki - 1.000 zł
- “Szkolenie 140-osobowej grupy młodzieży w wieku 10-18 lat oraz uczestnictwo sześciu grup młodzieżowych w rozgrywkach Podkarpackiej Ligi Juniorów, Młodzików i Trampkarzy”;
- Gmina Miasta Sanoka - 4.000 zł - organizacja wyjazdu wakacyjnego na letni obóz sportowy dla 116 osób;
- Gmina Miasta Sanoka - 3.000 zł - organizacja zajęć dla uczniów - ze środków „Gminnego Programu Profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych”;
- Ministerstwo Sportu i Turystyki - 20.000 zł - realizacja zadania: „Pływający piłkarz - nauka oraz doskonalenie umiejętności w dyscyplinach: pływanie oraz piłka nożna”;
- Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - program PO FIO - 24.999 zł - realizacja zadania: „Letni obóz sportowy oraz warsztaty piłkarskie dla 250-osobowej grupy dzieci i młodzieży w wieku 5-18 lat”
- Budowa kortów tenisowych dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w kwocie 25.000 zł
- Zadanie: Nauka jazdy na łyżwach dla dzieci z Sanoka i okolic” dofinansowane w kwocie 30000 zł przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów
- Zadanie: „Międzynarodowe oraz ogólnopolskie wakacyjne turnieje piłkarskie dla dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat” dofinansowane w kwocie 5000 zł przez Województwo Podkarpackie oraz w kwocie 5000 zł przez Powiat Sanocki
- Zadanie: „Ku pamięci Ryszarda Pytlowanego oraz Macieja Królickiego – międzynarodowe dwudniowe turnieje piłkarskie dla juniorów” dofinansowane w kwocie 5000 zł przez Województwo Podkarpackie
- Zadanie: „Międzynarodowe oraz ogólnopolskie turnieje niepodległościowo-mikołajkowe dla dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat” dofinansowane w kwocie 5000 zł przez Województwo Podkarpackie
- Zadanie: „Letni obóz sportowy oraz jesienne warsztaty piłkarskie dla 180-osobowej grupy chłopców i dziewczyn w wieku 7-18 lat” dofinansowane w kwocie 24999 zł przez Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

ROK 2011

- Zadanie „Zagrajmy w piłkę – cykl imprez piłkarskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych” dofinansowane w kwocie 21000 zł przez Województwo Podkarpackie
- Zadanie „Każdy piłkarz umie pływać” – powszechna nauka pływania oraz zajęcia z piłki nożnej dofinansowane w kwocie 30000 zł przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów

ROK 2010

- Zadanie „Małe dzieci dużo piłki 2010” dofinansowane w kwocie 10000 zł przez Gminę Miasta Sanoka
- Zadanie „Cykl turniejów piłkarskich dla dzieci” dofinansowane w kwocie 2000 zł przez Powiat Sanocki

ROK 2009

- Zadanie „Małe dzieci dużo piłki 2009” dofinansowane w kwocie 10000 zł przez Gminę Miasta Sanoka
- Zadanie „Piłka nożna moją pasją” dofinansowane w kwocie 82934 zł ze środków Ministerstwa Pracy i Społecznej w ramach programu PO FIO

ROK 2008

- Zadanie „Małe dzieci dużo piłki 2008” dofinansowane w kwocie 10000 zł przez Gminę Miasta Sanoka

Więcej zdjęć na naszej stronie facebookowej: FACEBOOK_EKOBALL

Dodaj komentarz: